MİSYONUMUZ

Doğal kaynakları insana, çevreye, geleceğe duyarlı şekilde aramak, üretmek ve değerini arttırarak Dünya’ya sunmak misyoınumuzla çalışıyoruz.

ÜRETİM

Deniz madencilik ruhsatlı sahamızda dekoratif taş üretimi yapmaktayız. Blok çilek taşı; tekdamar çilek taşı, istinat taşı, basamak taşı, kesim taşı, dış cephe döşeme taşı gibi çeşitlerimiz için teklif alabilirsiniz…

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Doğal taşa hayat veren, konusunda uzmanlaşmış, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren teknik kadrosu ile müşterilerimizin her zaman hizmetindeyiz.

Niçin Doğal Taş Tercih Edilmeli?

Doğal Taş, pek çok medeniyetin mimarisini ölümsüz kılan ve günümüze kadar bozulmadan yansıtan eşsiz güzellik. İnsanın çağlar boyu vaz geçemediği doğal taş Can Madencilik’in mahir ellerinde sanata dönüşüp en müstesna mekânları süslemeye devam etmektedir.

Yapılarda kullanılmak üzere bir çok ürün üretimi yapılmaktadır. Bu malzemelerde dış zemin ve iç mekanlarda kullanılmak üzere farklı ebatlarda ve özelliklerde malzeme kullanımı yapılmaktadır. Bu kullanımlarda dış mekanlarda yoğun olarak dış atmosfer koşullarına uyum gösteren malzeme kullanımı yapılmaktadır. Ayrıca yapılarda kullanılan çoğu yapı elemanı kimyasaldır. Sizleri bu kimyasal kirlilikten kurtararak %100 Doğal Taş olan; Andezit Taş, Bazalt Taş, Traverten Taşlar ile yapılarınızın mimarisine katkıda bulunuyoruz. Doğal Taşlar kendi maden ocağımızdan çıkartılıp doğal yollarla işlenerek istediğiniz özelliklerde sizlere teslim ediyoruz.

Bodrum Çilek Taşı (TEKDAMAR) Nedir?

Jeolojik olarak SEDİMANTER denilen cevherleşme türüne sahip, kireçtaşının gri tonlarına sahip, ince tabakalı ( kalınlığı 3- 25 cm arasında) ve ardalanmalı oluşan cevherleşmedir. Tek damar adını ise sahip olduğu özelliğinden alan taş, kendi içinde bölünmesine imkan sağlayacak damarları yoktur. Oluşum gereği sahip olduğu kalınlık bölünemez durumdadır. Tekdamar taş hiçbir şekilde su emişi olmamaktadır. Bu sebep ile yapıda nem, rutubet yada ekstra ağırlık olmayacaktır. Tekdamar alt ve üst yüzeyi düze yakın doğal taşlar olduğundan;

Tekdamar özellikleri ile,

  • Yapı Kaplama
  • Taş yapı
  • Duvar Kaplama- Duvar Yapımı
  • Şömine Kaplama
  • Yol Kaplaması
  • Basamak Taşı olarak çeşitli şekillerde kullanılabilir.